Nastąpiła aktualizacja Portalu Biznesbezprzerwy.pl
Prosimy o przeładowanie strony w celu prawidłowego załadowania serwisu
Przeładuj stronę
Platforma wspierania bezpieczeństwa
i budowania odporności przedsiębiorstw

 

Baza Wiedzy

To niezwykle ważny dział Portalu biznesbezprzerwy.pl, stanowiący podstawowe źródło materiałów informacyjnych dla Użytkowników. Zadaniem treści zgromadzonych w tym dziale, jest przede wszystkim uzupełnienie wiedzy Użytkowników z zakresu wybranych obszarów tematycznych.

Źródłami informacji w Bazie Wiedzy są artykuły tematyczne, tłumaczenia ciekawych publikacji zagranicznych, fragmenty i prezentacje polecanych książek, ebooki oraz materiały wideo. Pochodzenie treści publikowanych w Portalu jest starannie dobierane pod kątem wymagań Użytkowników oraz surowych rygorów jakości, którym poddawany jest wybór treści przez zespół ekspertów biznesbezprzerwy.pl.

W bazie wiedzy można także zdobyć wiedzę o autorach publikujących materiały w tym dziale oraz zapoznać się także z tym ich publikacjami, które wydane zostały w innych serwisach internetowych lub wydawnictwach.

 

Artykuły tematyczne

Autorzy publikujący w biznesbezprzerwy.pl to uznani w kraju, jak i za granicą wysokiej klasy specjaliści, eksperci oraz doświadczeni praktycy. Do grona autorów należą wykładowcy znanych uczelni wyższych, przedsiębiorcy posiadający wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu biznesu w różnych obszarach rynkowych, konsultanci międzynarodowych korporacji.

Tematyka artykułów wywodzi się wprost z zagadnień wynikających z problemów biznesowych zgłaszanych najczęściej przez przedsiębiorców niemal na całym świecie. Związana jest z obserwowanymi przyczynami powstawania kryzysów w przedsiębiorstwach nie tylko należących do grona MSP, ale także tych większych. Baza artykułów stale się powiększa, a uwagi Użytkowników na temat zagadnień, które powinniśmy poruszyć są dla nas niezwykle cenne.

 

Tłumaczenia publikacji zagranicznych

Perspektywa lokalna problemów biznesowych jest bardzo istotna, jednak w wielu przypadkach poszukiwanie rozwiązania na rodzimym podwórku może okazać się trudne lub niepotrzebne. Doświadczenia innych przedsiębiorców, praktyków i teoretyków biznesu mogą pomóc wypełnić zapotrzebowanie na informacje o wysokiej wartości użytkowej. Stąd podejmowana przez nas współpraca z wydawnictwami i ekspertami zagranicznymi, m.in., z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec.


 

Polecane książki

Ten zestaw treści stanowi dla nas możliwość wspierania ważnych i ciekawych publikacji zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Na podstawie poszukiwanych treści, analizy pytań problemowych, przedstawiamy Użytkownikom takie fragmenty książek, które najtrafniej omawiają dany problem. Prezentacje publikacji książkowych dają Użytkownikom możliwość zapoznania się z jakością przestawianych tam informacji, pozwalając jednocześnie na dokonanie właściwego wyboru co do zakupu wybranej pozycji. Biznesbezprzerwy.pl przekierowuje Użytkownika do wybranej księgarni internetowej lub pozwala na pobranie np. ebooka online.

Baza wiedzy wspiera aktywnie analizy i raporty wykonywane w Centrum Analiz, a zamieszczone tam treści ściśle powiązane są z materiałami edukacyjnymi, znajdującymi się w Strefie Szkoleń i Doradztwa.

Spersonalizowane konto Użytkowników zarejestrowanych i korzystających aktywnie z możliwości serwisu pozwala przeglądać historię pobieranych, przeglądanych treści tak, by możliwe było wracanie do ulubionych pozycji w razie potrzeb.

 

Materiały wideo

Materiały w formie publikacji wideo stanowią uzupełnienie treści publikowanych w formie pisemnej. Najczęściej są to wykłady, prezentacje lub wywiady z ekspertami, niebędące szkoleniem lub kursem, jakie zamieszczane są w dziale SSiD.