Nastąpiła aktualizacja Portalu Biznesbezprzerwy.pl
Prosimy o przeładowanie strony w celu prawidłowego załadowania serwisu
Przeładuj stronę
Platforma wspierania bezpieczeństwa
i budowania odporności przedsiębiorstw
Filtr wyszukiwania
Szukaj w:
Filtrowanie szkoleń
Strefa Szkoleń i Doradztwa
Rodzaj szkolenia:
Kraj:
Miasto:
Termin:
od do

Brak wyników dla podanej frazy

Czy nie ma błędów we frazie?
Wpisz inne słowa kluczowe lub skorzystaj z kategorii zagadnień
Polski Barometr Cyberbezpieczeństwa Społecznego 2019. Pierwsze badanie Polaków w cyberprzestrzeni
cyberbezpieczeństwo i odzyskiwanie danych, bezpieczeństwo i rola informacji, bezpieczeństwo prawne
Polacy coraz bardziej mobilni, ale mało świadomi zagrożeń. Nowoczesne technologie zmieniają zarówno Polskę, jak i całą naszą cywilizację. Integracja cyfrowa stała się już zjawiskiem powszechnym, a jeszcze nie tak dawno telefon przewodowy był szczytem technologicznego postępu. Podstawą życia jednostki i wielkich korporacji stała się szybka wymiana informacji. Tak sformułowane zapotrzebowanie społeczne przesunęło środek ciężkości komunikowania się w stronę rynku mobilnego. Wiąże się to z nowymi szansami i możliwościami dla biznesu i konsumentów. Mobilny boom niesie jednak zagrożenia związane przede wszystkim z aktywnością cyberprzestępców, którzy na gruncie nowych trendów próbują i będą próbować osiągać swoje cele. Czy Polacy są przygotowani na niebezpieczeństwa wynikające z mobilnego dostępu do sieci? Czy rozumieją, że nowe technologie to nie tylko szansa na wygodniejsze życie, ale także wiele ograniczeń? Czy są świadomi zagrożeń i rosnącej skali cyberincydentów, których skutki mogą być groźne i dla użytkowników indywidualnych, i dla przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych?

Zasygnalizowane zagadnienia stały się podstawą do przygotowania raportu #PolskiBarometrCyberbezpieczeństwaSpołecznego2019 (#PBCS19). Autorem opracowania jest Polski Instytut Cyberbezpieczeństwa, który zlecił przeprowadzenie badania diagnozującego świadomość oraz opinie Polaków na temat współczesnych zagrożeń płynących z cyberprzestrzeni i świata wirtualnego. To pierwsza w Polsce tak szeroka i tak kompleksowa publikacja poświęcona tematyce cyberzagrożeń. Stanowi jednocześnie zaproszenie do publicznej dyskusji o tym, jak edukować polskie społeczeństwo, by skutecznie minimalizować ryzyka wynikające z codziennej aktywności człowieka w sieci oraz wpływu rozwoju technologicznego na nasze życie. Raport ma być publikacją cykliczną, wydawaną raz w roku. Pozwoli na pogłębioną analizę trendów i zmian w poziomie wiedzy Polaków na tematy związane z korzystaniem z technologii mobilnych, Internetu Rzeczy, automatyzacji i bezpieczeństwa danych. Takie źródło aktualizowanej co roku wiedzy jest niezbędne wobec dynamicznych zmian, jakim poddany jest otaczający nas świat. Rozwój komunikacji, postępująca informatyzacja, nieunikniony rozwój technologii wspierany sztuczną inteligencją wymagają ogromnej odpowiedzialności, opartej przede wszystkim na wiedzy i umiejętności korzystania z tych innowacji.

Wybrana treść jest dostępna wyłącznie dla zarejestrowanych Użytkowników

Duża część materiałów publikowanych na Portalu - w tym poniższa pozycja - jest darmowa. Aby uzyskać do niej dostęp wystarczy się zarejestrować. Otrzymasz wówczas indywidualne konto Użytkownika, które umożliwi Ci korzystanie z bezpłatnych zasobów merytorycznych Portalu, a także - w przypadku płatnej części produktów - dokonywanie zakupów.
Wybierz rodzaj konta, którego funkcje najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom i korzystaj z Portalu Biznesbezprzerwy.pl bez ograniczeń!

Komentarze

    Nikt jeszcze nie ocenił ani nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!
Powiązane treści
BAZA WIEDZY
Autor: a&s Polska
Pracownik i jego kompetencje cyfrowe
Autor: a&s Polska
Problemy w ochronie z punktu widzenia klienta
Autor: a&s Polska
NUODO. Projekt polskiej ustawy i zmiany wobec dotychczasowych wymagań UODO