Nastąpiła aktualizacja Portalu Biznesbezprzerwy.pl
Prosimy o przeładowanie strony w celu prawidłowego załadowania serwisu
Przeładuj stronę
Platforma wspierania bezpieczeństwa
i budowania odporności przedsiębiorstw
Filtr wyszukiwania
Szukaj w:
Filtrowanie szkoleń
Strefa Szkoleń i Doradztwa
Rodzaj szkolenia:
Kraj:
Miasto:
Termin:
od do

Brak wyników dla podanej frazy

Czy nie ma błędów we frazie?
Wpisz inne słowa kluczowe lub skorzystaj z kategorii zagadnień
Logistyka – ciągłość działania oczami praktyka
utrzymanie ciągłości działania, bezpieczeństwo personalne i komunikacja, przywództwo, strategia, wartość, ewakuacja i systemy zabezpieczeń
Logistyka jest elementem, bez którego trudno sobie dzisiaj wyobrazić funkcjonowanie organizacji biznesowych. Bez sprawnej logistyki niemożliwe jest także efektywne zarządzanie kryzysowe.

Opracowano wiele norm i standardów dotyczących zarządzania procesami logistycznymi, m.in. normy z serii ISO 2800, a także ISO 9001, 14001, 22301, 22301, 27001, 45001 oraz standardy C-TPAT czy AEO. Należy mieć na względzie także normę ISO 37001 – jedną z serii norm dotyczących ryzyk współcześnie szczególnie obecnych. Dlatego postanowiłem spojrzeć na zagrożenia dla ciągłości procesów logistycznych przez pryzmat incydentów z pozoru niemających wpływu na bezpieczeństwo i ciągłość działania.

W ciągłości działania nie ma rzeczy nieważnych. Ludzie, systemy, mienie, otoczenie, pogoda, a także kryzysy dotykające innych branż (jak to miało miejsce w przypadku firmy Victorinox) – każdy rodzaj aktywności biznesowej ma na to wpływ. Może on być krytyczny, a jego znaczenie nie zależy od żadnych stałych. Pojęcie constans tu nie istnieje.

Czynnik ludzki – zdrowie i jego potencjalny wpływ na ciągłość działania

Ptasia grypa, świńska grypa i… SMS-y z urzędu

Ptasia grypa i temu podobne epidemie wydają się już „przećwiczone”. Na szczęście nie doświadczyliśmy krytycznych zagrożeń, chociaż w czasie pierwszego alarmu związanego z ptasią grypą wiele firm borykało się z prozaicznym problemem zidentyfikowania ptaków ją roznoszących, a nakłonienie pracowników do proceduralnego mycia rąk napotykało problemy.

 

Wybrana treść jest dostępna wyłącznie dla zarejestrowanych Użytkowników

Duża część materiałów publikowanych na Portalu - w tym poniższa pozycja - jest darmowa. Aby uzyskać do niej dostęp wystarczy się zarejestrować. Otrzymasz wówczas indywidualne konto Użytkownika, które umożliwi Ci korzystanie z bezpłatnych zasobów merytorycznych Portalu, a także - w przypadku płatnej części produktów - dokonywanie zakupów.
Wybierz rodzaj konta, którego funkcje najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom i korzystaj z Portalu Biznesbezprzerwy.pl bez ograniczeń!

Komentarze

    Nikt jeszcze nie ocenił ani nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!
Powiązane treści
BAZA WIEDZY
Autor: a&s Polska
Pracownik i jego kompetencje cyfrowe
Autor: a&s Polska
Problemy w ochronie z punktu widzenia klienta
Autor: a&s Polska
NUODO. Projekt polskiej ustawy i zmiany wobec dotychczasowych wymagań UODO