Nastąpiła aktualizacja Portalu Biznesbezprzerwy.pl
Prosimy o przeładowanie strony w celu prawidłowego załadowania serwisu
Przeładuj stronę
Platforma wspierania bezpieczeństwa
i budowania odporności przedsiębiorstw
Filtr wyszukiwania
Szukaj w:
Filtrowanie szkoleń
Strefa Szkoleń i Doradztwa
Rodzaj szkolenia:
Kraj:
Miasto:
Termin:
od do

Brak wyników dla podanej frazy

Czy nie ma błędów we frazie?
Wpisz inne słowa kluczowe lub skorzystaj z kategorii zagadnień
Oszust na drodze…
zarządzanie ryzykiem, utrzymanie ciągłości działania, bezpieczeństwo prawne
Nie ma takiego biznesu, w którym nie trafi się na nieuczciwych kontrahentów albo zwykłych oszustów. Branża transportowa i logistyka nie są tu wyjątkiem. Według różnych raportów i badań znajduje się ona na celowniku oszustów na ósmej pozycji, pomiędzy sektorami ubezpieczeniowym a budowlanym.

Latem ub.r. wybrałem się z moim nastoletnim synem na mecz jego drużyny w lidze okręgowej. Jak zwykle mamusie siedziały na trybunie w swoim gronie, tatusiowie dopingowali pociechy, jednocześnie rozmawiając na różne tematy. W pewnym momencie jeden z ojców poprosił mnie na bok i przedstawił swojemu koledze. Wiedział, czym się zajmuję, więc szybko przeszliśmy do rzeczy. Okazało się, że jest niewielkim lokalnym spedytorem i zaginął mu cenny ładunek z elektroniką. Opowiedział mi, że jego stały klient poprosił o pilny transport do Niemiec. Pech chciał, że wszyscy zakontraktowani przewoźnicy i kierowcy indywidualni, z którymi współpracował, byli albo w trasie, albo na urlopach. Polecono mu kolegę z konkurencyjnej firmy, który za ekstra stawkę zgodził się przerwać urlop i przewieźć kontener pełen cennej elektroniki. Ponieważ uznał, że ten kierowca i przewoźnik w jednej osobie, jako polecony i sowicie opłacony, nie wymaga specjalnego sprawdzenia, szybko umówili się na placu klienta, gdzie przyjechał z odpowiednimi dokumentami.

Towar ładowano, a oni w samochodzie wypełniali dokumentację. Ładunek przebiegał sprawnie, śpieszyli się więc – kopie dokumentów robiono aparatem w smartfonie. Wypełnione wcześniej papiery zostały podpisane, kierowca dokumenty okazał, resztę wziął, wsiadł do szoferki i odjechał. Koledze kamień spadł z serca.

Wybrana treść jest dostępna wyłącznie dla zarejestrowanych Użytkowników

Duża część materiałów publikowanych na Portalu - w tym poniższa pozycja - jest darmowa. Aby uzyskać do niej dostęp wystarczy się zarejestrować. Otrzymasz wówczas indywidualne konto Użytkownika, które umożliwi Ci korzystanie z bezpłatnych zasobów merytorycznych Portalu, a także - w przypadku płatnej części produktów - dokonywanie zakupów.
Wybierz rodzaj konta, którego funkcje najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom i korzystaj z Portalu Biznesbezprzerwy.pl bez ograniczeń!

Komentarze

    Nikt jeszcze nie ocenił ani nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!
Powiązane treści
BAZA WIEDZY
Autor: a&s Polska
Pracownik i jego kompetencje cyfrowe
Autor: a&s Polska
Problemy w ochronie z punktu widzenia klienta
Autor: a&s Polska
NUODO. Projekt polskiej ustawy i zmiany wobec dotychczasowych wymagań UODO