Nastąpiła aktualizacja Portalu Biznesbezprzerwy.pl
Prosimy o przeładowanie strony w celu prawidłowego załadowania serwisu
Przeładuj stronę
Platforma wspierania bezpieczeństwa
i budowania odporności przedsiębiorstw
Filtr wyszukiwania
Szukaj w:
Filtrowanie szkoleń
Strefa Szkoleń i Doradztwa
Rodzaj szkolenia:
Kraj:
Miasto:
Termin:
od do

Brak wyników dla podanej frazy

Czy nie ma błędów we frazie?
Wpisz inne słowa kluczowe lub skorzystaj z kategorii zagadnień
Dżungla miasta – Część III. Wszystkie strachy Internetu
zarządzanie ryzykiem, utrzymanie ciągłości działania, cyberbezpieczeństwo i odzyskiwanie danych, bezpieczeństwo i rola informacji, bezpieczeństwo prawne
To trzeci z serii artykułów o bezpieczeństwie. Inspiracji do powstania cyklu dostarczył poradnik Dżungla miasta. Klucz do bezpieczeństwa autorstwa Jacka Pałkiewicza, któremu partneruje wieloletni praktyk zarządzania bezpieczeństwem – Jacek Tyburek. Materiał ukazał się na łamach „a&s Polska”.

Książkę Dżungla miasta Jacek Pałkiewicz napisał w 2013 roku. To nie tak długo przed tym, co się wydarzyło w Gdańsku, a ofiarą padł wybitny samorządowiec. Książka zawiera rozdział poświęcony Internetowi. Niesamowite wrażenie sprawia czytanie go w roku 2019. Wydaje się, że minęła cała epoka, zupełnie inny świat, całkowicie inne realia. Prawdopodobnie nikt w 2013 roku poważnie nie traktował informacji, że tzw. ruskie trolle skutecznie wpłyną na wybory w USA czy też spowodowują wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Ciągle dzisiaj nie wierzymy w to do końca. Ale zakładając, że coś takiego jest możliwe, zróbmy wycieczkę w świat Internetu. Na razie tego oficjalnego, zostawiając darknet dla hardkorowych poszukiwaczy przygód. Tyle że nie chodzi tutaj o byle jaką wycieczkę. To jest wycieczka bywalca, mieszkańca tej miejskiej dżungli, na którego czyhają pułapki dużo poważniejsze niż w dżungli prawdziwej. Bo w tej miejskiej pojawiły się nowe zwierzęta. Groźne, mroczne i ciągle głodne. Te bestie to troll, hejter, cyberprzestępca, stalker, CTU. Pamiętamy scenę ze znakomitego filmu Luca Bessona Valerian, kiedy to główni bohaterowie w celu załatwienia pereł, od których zależały losy planety, wchodzą do wirtualnego centrum handlowego, największego we wszechświecie, sławnego BigMarketu? Miasto było wirtualne, ale zginąć można było naprawdę.

Wybrana treść jest dostępna wyłącznie dla zarejestrowanych Użytkowników

Duża część materiałów publikowanych na Portalu - w tym poniższa pozycja - jest darmowa. Aby uzyskać do niej dostęp wystarczy się zarejestrować. Otrzymasz wówczas indywidualne konto Użytkownika, które umożliwi Ci korzystanie z bezpłatnych zasobów merytorycznych Portalu, a także - w przypadku płatnej części produktów - dokonywanie zakupów.
Wybierz rodzaj konta, którego funkcje najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom i korzystaj z Portalu Biznesbezprzerwy.pl bez ograniczeń!

Komentarze

    Nikt jeszcze nie ocenił ani nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!
Powiązane treści
BAZA WIEDZY
Autor: a&s Polska
Pracownik i jego kompetencje cyfrowe
Autor: a&s Polska
Problemy w ochronie z punktu widzenia klienta
Autor: a&s Polska
NUODO. Projekt polskiej ustawy i zmiany wobec dotychczasowych wymagań UODO