Nastąpiła aktualizacja Portalu Biznesbezprzerwy.pl
Prosimy o przeładowanie strony w celu prawidłowego załadowania serwisu
Przeładuj stronę
Platforma wspierania bezpieczeństwa
i budowania odporności przedsiębiorstw
Filtr wyszukiwania
Szukaj w:
Filtrowanie szkoleń
Strefa Szkoleń i Doradztwa
Rodzaj szkolenia:
Kraj:
Miasto:
Termin:
od do

Brak wyników dla podanej frazy

Czy nie ma błędów we frazie?
Wpisz inne słowa kluczowe lub skorzystaj z kategorii zagadnień
Zagrożenia w łańcuchu dostaw
utrzymanie ciągłości działania, ewakuacja i systemy zabezpieczeń, bezpieczeństwo finansowe i ubezpieczenia
W ostatnich latach zarówno w Polsce, jak i w Europie nastąpiło wyraźne ożywienie gospodarcze, co jest pozytywnym zjawiskiem z punktu widzenia ekonomii. Wpłynęło ono również na gwałtowny wzrost liczby firm spedycyjnych, logistyki kontraktowej oraz firm i usług kurierskich na rynku europejskim.

Czynnikiem sprzyjającym rozwojowi usług w sektorze logistycznym są też zmiany formalnoprawne m.in. w krajach unijnych, ułatwiające szybkie przesyłanie towarów, ładunków i paczek pomiędzy krajami. Kolejnym czynnikiem mającym duży wpływ na rozwój i szybkie funkcjonowanie łańcucha dostaw jest łatwy dostęp do tych usług. Klienci, za pośrednictwem portali internetowych czy aplikacji, mogą zdalnie drogą elektroniczną zamówić określone usługi. Te czynniki, pozytywne dla rozwoju biznesu logistycznego, sprzyjają także dynamicznemu rozwojowi aktywności przestępczych – paradoksalnie korzystających z łatwo dostępnych usług logistycznych. Zapewniają one przestępcom „wsparcie logistyczne” dla prowadzonych przez nich działań niezgodnych z prawem. Oczywiście należy zastrzec, że firmy logistyczne, spedycyjne czy kurierskie nie mają świadomości, iż są wykorzystywane do działalności przestępczej. Odnosząc się do przytoczonej tezy, w 2018 roku zaobserwowano zarówno w Polsce, jak i w Europie różnego rodzaju zagrożenia i aktywności przestępcze.

Fajerwerki

Od początku 2018 roku na rynku polskim pojawiło się ok. 70 zarejestrowanych podmiotów gospodarczych, których główną działalnością była sprzedaż powszechnie znanych wyrobów pirotechnicznych, tj. fajerwerków, w bogatej gamie kolorystycznej i o różnej sile wybuchu.

Wybrana treść jest dostępna wyłącznie dla zarejestrowanych Użytkowników

Duża część materiałów publikowanych na Portalu - w tym poniższa pozycja - jest darmowa. Aby uzyskać do niej dostęp wystarczy się zarejestrować. Otrzymasz wówczas indywidualne konto Użytkownika, które umożliwi Ci korzystanie z bezpłatnych zasobów merytorycznych Portalu, a także - w przypadku płatnej części produktów - dokonywanie zakupów.
Wybierz rodzaj konta, którego funkcje najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom i korzystaj z Portalu Biznesbezprzerwy.pl bez ograniczeń!

Komentarze

    Nikt jeszcze nie ocenił ani nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!
Powiązane treści
BAZA WIEDZY
Autor: a&s Polska
Pracownik i jego kompetencje cyfrowe
Autor: a&s Polska
Problemy w ochronie z punktu widzenia klienta
Autor: a&s Polska
NUODO. Projekt polskiej ustawy i zmiany wobec dotychczasowych wymagań UODO