Nastąpiła aktualizacja Portalu Biznesbezprzerwy.pl
Prosimy o przeładowanie strony w celu prawidłowego załadowania serwisu
Przeładuj stronę
Platforma wspierania bezpieczeństwa
i budowania odporności przedsiębiorstw
Filtr wyszukiwania
Szukaj w:
Filtrowanie szkoleń
Strefa Szkoleń i Doradztwa
Rodzaj szkolenia:
Kraj:
Miasto:
Termin:
od do

Brak wyników dla podanej frazy

Czy nie ma błędów we frazie?
Wpisz inne słowa kluczowe lub skorzystaj z kategorii zagadnień
Współodpowiedzialność za cyberbezpieczeństwo w sektorze finansowym
cyberbezpieczeństwo i odzyskiwanie danych, bezpieczeństwo finansowe i ubezpieczenia
Szybko dokonujące się zmiany cywilizacyjne i rozwój nowoczesnych technologii spowodowały, że niemal wszystkie sfery życia ogarnęło cyfrowe tsunami. Otwarty Internet usunął bariery między państwami, społecznościami i obywatelami, pozwalając na wymianę informacji w niewyobrażalnej dotychczas skali.

Cyberprzestrzeń stała się forum wymiany doświadczeń, promuje nowe idee, ale uzależnienie człowieka i otaczających go procesów gospodarczych od wszechobecnej innowacyjności niesie również wiele niebezpieczeństw.

Jednym z sektorów, który w sposób wyjątkowy korzysta ze zdobyczy nowych technologii do poprawy swoich procesów i usług, jest bankowość. Postęp technologiczny zapewne nie sprawi, że oddziały banków znikną, ale bez wątpienia instytucje finansowe będą coraz szybciej zmierzać w kierunku bankowości mobilnej.

Zmiany towarzyszące rozwojowi technologii informacyjno-komunikacyjnych są widoczne w każdym obszarze funkcjonowania świata finansów. Bankowość elektroniczna spowodowała, że nie ma już kolejek do kasy w banku, a klienci otrzymali zdalny dostęp do swojego rachunku za pomocą komputera, tabletu czy smartfonu. E-bankowość zwiększa szybkość transakcji, zapewnia wygodne korzystanie z konta, wzmacnia dostępność usług i pozwala na ograniczenie kosztów. Stała się ważną i nierozłączną częścią całego sektora finansów.

Integracja cyfrowa w sektorze bankowym na całym świecie stała się zjawiskiem tak powszechnym, że większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo jesteśmy uzależnieni od cyfrowych zer i jedynek. Dostępność i rozwój nowych technologii implikują stopniowe przedefiniowanie roli banku w życiu człowieka.

Wybrana treść jest dostępna wyłącznie dla zarejestrowanych Użytkowników

Duża część materiałów publikowanych na Portalu - w tym poniższa pozycja - jest darmowa. Aby uzyskać do niej dostęp wystarczy się zarejestrować. Otrzymasz wówczas indywidualne konto Użytkownika, które umożliwi Ci korzystanie z bezpłatnych zasobów merytorycznych Portalu, a także - w przypadku płatnej części produktów - dokonywanie zakupów.
Wybierz rodzaj konta, którego funkcje najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom i korzystaj z Portalu Biznesbezprzerwy.pl bez ograniczeń!

Komentarze

    Nikt jeszcze nie ocenił ani nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!
Powiązane treści
BAZA WIEDZY
Autor: a&s Polska
Pracownik i jego kompetencje cyfrowe
Autor: a&s Polska
Problemy w ochronie z punktu widzenia klienta
Autor: a&s Polska
NUODO. Projekt polskiej ustawy i zmiany wobec dotychczasowych wymagań UODO