Nastąpiła aktualizacja Portalu Biznesbezprzerwy.pl
Prosimy o przeładowanie strony w celu prawidłowego załadowania serwisu
Przeładuj stronę
Platforma wspierania bezpieczeństwa
i budowania odporności przedsiębiorstw
Filtr wyszukiwania
Szukaj w:
Filtrowanie szkoleń
Strefa Szkoleń i Doradztwa
Rodzaj szkolenia:
Kraj:
Miasto:
Termin:
od do

Brak wyników dla podanej frazy

Czy nie ma błędów we frazie?
Wpisz inne słowa kluczowe lub skorzystaj z kategorii zagadnień
Sieci LPWA na potrzeby IIoT Standard LoRaWAN
cyberbezpieczeństwo i odzyskiwanie danych
Dostępne na rynku kamery czy elementy kontroli dostępu działające w ramach IoT najczęściej łączą się między sobą za pomocą sieci Wi-Fi lub Bluetooth. Takie rozwiązanie sprawdza się na niewielkim obszarze (np. firma) oraz – ze względu na relatywnie duże zapotrzebowanie na prąd – tylko w przypadku urządzeń na stałe podłączonych do źródła zasilania.

A co z sieciami IoT na dużych obszarach (fabryki czy miasta), z wieloma autonomicznymi czujnikami, do których doprowadzenie kabli jest trudne i kosztowne? Na potrzeby tych zastosowań (nazwanych Industrial IoT, IIoT) opracowano specjalny rodzaj sieci – LPWAN (Low Power, Wide Area Network).

Ogólna definicja branżowa IoT mówi o technologii łączenia wszystkiego ze wszystkim. Ponieważ wielokrotnie stanowiło to fundament różnych nieporozumień, przypomnę, że Internet Rzeczy (IoT) to zbiór połączonych bezprzewodowo obiektów – specjalizowanych układów scalonych, oprogramowania, czujników, urządzeń wykonawczych – i protokołów łączności bezprzewodowej, które umożliwiają gromadzenie i wymianę informacji z aplikacjami za pośrednictwem sieci bezprzewodowych podłączonych do Internetu. IoT zapewnia podłączonym obiektom zdalną komunikację i sterowanie z poziomu aplikacji za pomocą istniejącej infrastruktury internetowej i standardów komunikacji bezprzewodowej. Innymi słowy umożliwia bezpośrednią integrację i komunikację między światem realnym a jego cyfrowym opisem. Na podstawie prognoz Gartnera, wiodącej globalnej firmy badawczo-doradczej na świecie, przewiduje się, że IoT wygeneruje ogromne ilości informacji, które zostaną wykorzystane do optymalizacji zużycia wszelkiego rodzaju zasobów i poprawy wydajności coraz bardziej połączonych systemów.

Wybrana treść jest dostępna wyłącznie dla zarejestrowanych Użytkowników

Duża część materiałów publikowanych na Portalu - w tym poniższa pozycja - jest darmowa. Aby uzyskać do niej dostęp wystarczy się zarejestrować. Otrzymasz wówczas indywidualne konto Użytkownika, które umożliwi Ci korzystanie z bezpłatnych zasobów merytorycznych Portalu, a także - w przypadku płatnej części produktów - dokonywanie zakupów.
Wybierz rodzaj konta, którego funkcje najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom i korzystaj z Portalu Biznesbezprzerwy.pl bez ograniczeń!

Komentarze

    Nikt jeszcze nie ocenił ani nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!
Powiązane treści
BAZA WIEDZY
Autor: a&s Polska
Pracownik i jego kompetencje cyfrowe
Autor: a&s Polska
Problemy w ochronie z punktu widzenia klienta
Autor: a&s Polska
NUODO. Projekt polskiej ustawy i zmiany wobec dotychczasowych wymagań UODO