Nastąpiła aktualizacja Portalu Biznesbezprzerwy.pl
Prosimy o przeładowanie strony w celu prawidłowego załadowania serwisu
Przeładuj stronę
Platforma wspierania bezpieczeństwa
i budowania odporności przedsiębiorstw
Filtr wyszukiwania
Szukaj w:
Filtrowanie szkoleń
Strefa Szkoleń i Doradztwa
Rodzaj szkolenia:
Kraj:
Miasto:
Termin:
od do

Brak wyników dla podanej frazy

Czy nie ma błędów we frazie?
Wpisz inne słowa kluczowe lub skorzystaj z kategorii zagadnień
Jak skutecznie centralizować zarządzanie bezpieczeństwem organizacji?
przywództwo, strategia, wartość
Co oznacza centralne zarządzanie bezpieczeństwem organizacji? Przygotowując firmę do tego procesu, trzeba brać pod uwagę wiele czynników, by czerpać korzyści z takiej formy funkcjonowania, unikając przy tym jej negatywnych aspektów.

W swojej dotychczasowej karierze zawodowej miałem przyjemność budować bezpieczeństwo w korporacjach o strukturze wielooddziałowej i do tego najchętniej z racji doświadczenia się odnoszę. Naturalną konsekwencją była także bardzo podobna specyfika oddziałów, choć nie zawsze forma prawna (np. franczyza) umożliwiała bezproblemową centralizację.

Pierwszy, najbardziej wymowny przykład zarządzania bezpieczeństwem, który wzbudził we mnie bezwzględną konieczność wprowadzenia standardów zunifikowanego zarządzania, sięga kilkunastu lat wstecz. W ówczesnej strukturze instytucji finansowej funkcjonowało na terenie kraju ok. 50 oddziałów i każdy z nich był swego rodzaju „księstwem” samodzielnie radzącym sobie z wszelkimi usługami i systemami w zakresie bezpieczeństwa.

Zarząd, chcąc budować scentralizowaną formułę zarządzania organizacją, zalecił wytypowanie jednego dostawcy usług w obszarze bezpieczeństwa fizycznego. I tak też się stało. Jakież było moje zdziwienie, gdy tuż po przetargu, obejmując obszar bezpieczeństwa fizycznego, odkryłem, że co prawda jeden dostawca świadczy określony zakres usług, ale każdy oddział ma co najmniej trzy usługi, a każdą z nich określa odrębna umowa z rzeczonym dostawcą. Dawało to łącznie, jak łatwo policzyć, około 150 umów! Co więcej, w zależności od regionu, ceny usług się różniły.

Wybrana treść jest dostępna wyłącznie dla zarejestrowanych Użytkowników

Duża część materiałów publikowanych na Portalu - w tym poniższa pozycja - jest darmowa. Aby uzyskać do niej dostęp wystarczy się zarejestrować. Otrzymasz wówczas indywidualne konto Użytkownika, które umożliwi Ci korzystanie z bezpłatnych zasobów merytorycznych Portalu, a także - w przypadku płatnej części produktów - dokonywanie zakupów.
Wybierz rodzaj konta, którego funkcje najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom i korzystaj z Portalu Biznesbezprzerwy.pl bez ograniczeń!

Komentarze

    Nikt jeszcze nie ocenił ani nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!
Powiązane treści
BAZA WIEDZY
Autor: a&s Polska
Pracownik i jego kompetencje cyfrowe
Autor: a&s Polska
Problemy w ochronie z punktu widzenia klienta
Autor: a&s Polska
NUODO. Projekt polskiej ustawy i zmiany wobec dotychczasowych wymagań UODO