Nastąpiła aktualizacja Portalu Biznesbezprzerwy.pl
Prosimy o przeładowanie strony w celu prawidłowego załadowania serwisu
Przeładuj stronę
Platforma wspierania bezpieczeństwa
i budowania odporności przedsiębiorstw
Filtr wyszukiwania
Szukaj w:
Filtrowanie szkoleń
Strefa Szkoleń i Doradztwa
Rodzaj szkolenia:
Kraj:
Miasto:
Termin:
od do

Brak wyników dla podanej frazy

Czy nie ma błędów we frazie?
Wpisz inne słowa kluczowe lub skorzystaj z kategorii zagadnień
Cyberbezpieczeństwo firmy i organizacji – uwarunkowania i wymogi
cyberbezpieczeństwo i odzyskiwanie danych
Cyberprzestrzeń stała się obszarem działania organizacji sektora prywatnego równie ważnym jak płaszczyzna materialna. Równolegle podejmowane działania w rzeczywistości materialnej i wirtualnej są traktowane jako powiązane i niezbędne obszary działania podmiotów z sektorów prywatnego i publicznego.

Ta konstatacja wpływa na sposób postrzegania zagrożeń w cyberprzestrzeni i warunkuje potrzebę analizy istniejących i prognozowanych zagrożeń bezpieczeństwa jednostek biorących udział w życiu gospodarczym i społecznym. Cyberprzestrzeń stała się obszarem właściwej działalności organizacji, dla których informacja jest przedmiotem podejmowanych działań (np. firmy analityczne zajmujące się brokeringiem informacji) oraz firm i organizacji, które narzędzia informacyjne traktują jako niezbędny element zarządzania operacyjnego i wsparcia realizowanych działań na poziomie sterowania, komunikacji, gromadzenia informacji – budowania świadomości sytuacyjnej, zarządzania procesami logistycznymi i innych.

Zapewnienie cyberbezpieczeństwa powinno znajdować się na początku listy priorytetów nie tylko firm prywatnych. Stabilność gospodarcza państwa zależy m.in. od zdolności podmiotów gospodarczych do dostosowywania się do nowych wyzwań ekonomicznych i technologicznych oraz od tworzenia skutecznych rozwiązań organizacyjnych, aby im sprostać.

Ekonomiczne wspieranie przez państwo inicjatyw związanych z cyberbezpieczeństwem w poszczególnych organizacjach, m.in. w ramach współpracy publiczno-prywatnej, polegające choćby na systemie zachęt związanych z szybkim reagowaniem na problemy cyberbezpieczeństwa i kar za nieadekwatne do skali problemu podejście.

Wybrana treść jest dostępna wyłącznie dla zarejestrowanych Użytkowników

Duża część materiałów publikowanych na Portalu - w tym poniższa pozycja - jest darmowa. Aby uzyskać do niej dostęp wystarczy się zarejestrować. Otrzymasz wówczas indywidualne konto Użytkownika, które umożliwi Ci korzystanie z bezpłatnych zasobów merytorycznych Portalu, a także - w przypadku płatnej części produktów - dokonywanie zakupów.
Wybierz rodzaj konta, którego funkcje najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom i korzystaj z Portalu Biznesbezprzerwy.pl bez ograniczeń!

Komentarze

    Nikt jeszcze nie ocenił ani nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!
Powiązane treści
BAZA WIEDZY
Autor: a&s Polska
Pracownik i jego kompetencje cyfrowe
Autor: a&s Polska
Problemy w ochronie z punktu widzenia klienta
Autor: a&s Polska
NUODO. Projekt polskiej ustawy i zmiany wobec dotychczasowych wymagań UODO