Nastąpiła aktualizacja Portalu Biznesbezprzerwy.pl
Prosimy o przeładowanie strony w celu prawidłowego załadowania serwisu
Przeładuj stronę
Platforma wspierania bezpieczeństwa
i budowania odporności przedsiębiorstw
Filtr wyszukiwania
Szukaj w:
Filtrowanie szkoleń
Strefa Szkoleń i Doradztwa
Rodzaj szkolenia:
Kraj:
Miasto:
Termin:
od do

Brak wyników dla podanej frazy

Czy nie ma błędów we frazie?
Wpisz inne słowa kluczowe lub skorzystaj z kategorii zagadnień
Zintegrowane systemy zabezpieczeń w inteligentnych budynkach
bezpieczeństwo personalne i komunikacja, cyberbezpieczeństwo i odzyskiwanie danych, ewakuacja i systemy zabezpieczeń
Dbanie o bezpieczeństwo jest priorytetem każdego zarządcy budynku, dlatego wdrożenie systemu zabezpieczeń technicznych i systemu ochrony życia w obiektach komercyjnych nie podlega dyskusji. Ponadto odgrywają one istotną rolę w zwiększaniu „inteligencji” budynków.

Na inteligentny budynek składa się wiele systemów, ale żaden obiekt nie stanie się inteligentny, jeśli nie zapewni się w nim odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Projektanci Smart Building dużą wagę przykładają do integrowania systemów przeciwpożarowych, sygnalizacji włamaniami oraz kontroli dostępu, które są kluczowymi komponentami wpływającymi na inteligencję budynku.

Rosnące znaczenie zabezpieczeń technicznych

Firma analityczna Markets and Markets uważa silną potrzebę poczucia bezpieczeństwa i ochrony życia za główny czynnik rozwoju rynku inteligentnych budynków. Bezpieczne, chronione środowisko przekłada się na jego wygodę i efektywność – twierdzi Joe Oliveri, wiceprezes i dyrektor działu Security for Building Technologies and Solutions w firmie Johnson Controls. Dzięki zintegrowanemu, kompleksowemu systemowi zabezpieczeń technicznych, ochrony przeciwpożarowej i ratowania życia zarządzający obiektami są lepiej przygotowani do minimalizowania zagrożeń i mogą skupić się na tym, co najważniejsze: bezpiecznym, chronionym środowisku, maksymalnej efektywności i dostępności oraz właściwym bilansie kosztów.

Wraz z rozwojem inteligentnych technologii zwiększają się też możliwości rozwiązań safety i security oraz utrzymania fizycznych systemów budynkowych i lepszej obsługi użytkowników.

Wybrana treść jest dostępna wyłącznie dla zarejestrowanych Użytkowników

Duża część materiałów publikowanych na Portalu - w tym poniższa pozycja - jest darmowa. Aby uzyskać do niej dostęp wystarczy się zarejestrować. Otrzymasz wówczas indywidualne konto Użytkownika, które umożliwi Ci korzystanie z bezpłatnych zasobów merytorycznych Portalu, a także - w przypadku płatnej części produktów - dokonywanie zakupów.
Wybierz rodzaj konta, którego funkcje najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom i korzystaj z Portalu Biznesbezprzerwy.pl bez ograniczeń!

Komentarze

    Nikt jeszcze nie ocenił ani nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!
Powiązane treści
BAZA WIEDZY
Autor: a&s Polska
Pracownik i jego kompetencje cyfrowe
Autor: a&s Polska
Problemy w ochronie z punktu widzenia klienta
Autor: a&s Polska
NUODO. Projekt polskiej ustawy i zmiany wobec dotychczasowych wymagań UODO