Nastąpiła aktualizacja Portalu Biznesbezprzerwy.pl
Prosimy o przeładowanie strony w celu prawidłowego załadowania serwisu
Przeładuj stronę
Platforma wspierania bezpieczeństwa
i budowania odporności przedsiębiorstw
Filtr wyszukiwania
Szukaj w:
Filtrowanie szkoleń
Strefa Szkoleń i Doradztwa
Rodzaj szkolenia:
Kraj:
Miasto:
Termin:
od do

Brak wyników dla podanej frazy

Czy nie ma błędów we frazie?
Wpisz inne słowa kluczowe lub skorzystaj z kategorii zagadnień
Kłótnia w rodzinie
przywództwo, strategia, wartość
Nie tylko w relacjach rodzinnych dochodzi do spięć – czasami z błahych, czasami z poważnych powodów. Również firmy doświadczają nieporozumień, które w wyniku kłótni właścicieli czy osób zarządzających przekształcają się w kryzys. Co więcej, każda firma może znaleźć się w takiej sytuacji.

Historia jednego z głośnych skandali, która jest ilustracją przedstawionego problemu, mogła wyglądać tak, jak prezentowano ją na początku konfliktu, czyli w lutym 2015 r. Tygodnik „Computerworld” na swoich łamach podał następującą informację: Carly Fiorina przestaje pełnić funkcje prezesa i dyrektora generalnego koncernu Hewlett-Packard. Taką sensacyjną wiadomość przekazała oficjalnie rada nadzorcza koncernu. Firma wyznaczyła już jej tymczasowych następców. Przyczyną rozstania Fioriny z HP najprawdopodobniej stały się… komputery. Ich produkcja wciąż nie przynosiła firmie oczekiwanych dochodów. W tygodniku informatycznym napisano również o różnicach w koncepcji rozwoju koncernu, szczególnie o błędnej ocenie strategii wynikającej z fuzji HP z innym koncernem z branży IT, Compaqiem. Z informacji można było wyczytać, że funkcje dyrektora generalnego (tymczasowym dyrektorem HP został wtedy szef finansowy Robert P. Wayman, związany z koncernem od ponad 36 lat) oraz prezesa zarządu (została nią Patricia Dunn) będą w firmie rozdzielone. R.P. Waymana wkrótce zastąpił Mark Hurd, który w poprzedniej firmie NCR dał się poznać jako twardy gracz, „strażnik marż i kosztów”, głęboko zaangażowany w zarządzanie operacyjne.

Wybrana treść jest dostępna wyłącznie dla zarejestrowanych Użytkowników

Duża część materiałów publikowanych na Portalu - w tym poniższa pozycja - jest darmowa. Aby uzyskać do niej dostęp wystarczy się zarejestrować. Otrzymasz wówczas indywidualne konto Użytkownika, które umożliwi Ci korzystanie z bezpłatnych zasobów merytorycznych Portalu, a także - w przypadku płatnej części produktów - dokonywanie zakupów.
Wybierz rodzaj konta, którego funkcje najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom i korzystaj z Portalu Biznesbezprzerwy.pl bez ograniczeń!

Komentarze

    Nikt jeszcze nie ocenił ani nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!
Powiązane treści
BAZA WIEDZY
Autor: a&s Polska
Pracownik i jego kompetencje cyfrowe
Autor: a&s Polska
Problemy w ochronie z punktu widzenia klienta
Autor: a&s Polska
NUODO. Projekt polskiej ustawy i zmiany wobec dotychczasowych wymagań UODO