Nastąpiła aktualizacja Portalu Biznesbezprzerwy.pl
Prosimy o przeładowanie strony w celu prawidłowego załadowania serwisu
Przeładuj stronę
Platforma wspierania bezpieczeństwa
i budowania odporności przedsiębiorstw
Filtr wyszukiwania
Szukaj w:
Filtrowanie szkoleń
Strefa Szkoleń i Doradztwa
Rodzaj szkolenia:
Kraj:
Miasto:
Termin:
od do

Brak wyników dla podanej frazy

Czy nie ma błędów we frazie?
Wpisz inne słowa kluczowe lub skorzystaj z kategorii zagadnień
Obniżysz koszty, unikając oszustów
bezpieczeństwo personalne i komunikacja, przywództwo, strategia, wartość
Dzisiaj oszuści potrafią wcielić się w przedstawicieli różnych profesji i firm, do realizacji swoich planów wykorzystując pośpiech i obciążenie pracą potencjalnych ofiar. Mogą się także podszyć pod każdego z nas, oszukując naszych kontrahentów i pracowników. Czujność jest więc zawsze wysoce wskazana i po jakimś czasie wchodzi w krew.

Opowieści o oszustwach są często odbierane jako anegdoty, a nie przestroga i zapowiedź tego, co może spotkać każdego…

Na targach żywności w Amsterdamie do firmy produkującej wodę podszedł dobrze ubrany, świetnie mówiący po angielsku rzekomy (jak się później okazało) kupiec jednego z dużych brytyjskich detalistów. Zostawił wizytówkę, a później e-mailem umówił transport. Woda w Wielkiej Brytanii jednak wyparowała, a wraz z nią kilkadziesiąt tysięcy funtów – opisuje Leszek Banaszak z Wydziału Promocji i Handlu polskiej ambasady w Londynie.

***

Pewnego razu z firmy, od której wypożyczam samochody, zgłosił się pracownik chcący w naszych autach służbowych zamontować wieszaki na marynarkę. Był zdziwiony, gdy poprosiłem go o dokument potwierdzający, że jest przedstawicielem tej firmy. Ja jednak nie zapomniałem historii, kiedy to w podobny sposób mojemu klientowi ukradziono połowę jego floty. „Pan z wypożyczalni” był jeszcze bardziej zdziwiony, gdy zadzwoniłem do jego szefa, by potwierdzić oddelegowanie go do wykonania tego zlecenia.

***

Niedawno zadzwoniła do mnie pani, która poinformowała mnie, że dzwoni z banku, w którym mam rachunek. Miłym głosem wyrecytowała swoją kwestię: „Proszę o podanie imienia, nazwiska i nazwiska panieńskiego matki celem identyfikacji”.

Wybrana treść jest dostępna wyłącznie dla zarejestrowanych Użytkowników

Duża część materiałów publikowanych na Portalu - w tym poniższa pozycja - jest darmowa. Aby uzyskać do niej dostęp wystarczy się zarejestrować. Otrzymasz wówczas indywidualne konto Użytkownika, które umożliwi Ci korzystanie z bezpłatnych zasobów merytorycznych Portalu, a także - w przypadku płatnej części produktów - dokonywanie zakupów.
Wybierz rodzaj konta, którego funkcje najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom i korzystaj z Portalu Biznesbezprzerwy.pl bez ograniczeń!

Komentarze

    Nikt jeszcze nie ocenił ani nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!
Powiązane treści
BAZA WIEDZY
Autor: a&s Polska
Pracownik i jego kompetencje cyfrowe
Autor: a&s Polska
Problemy w ochronie z punktu widzenia klienta
Autor: a&s Polska
NUODO. Projekt polskiej ustawy i zmiany wobec dotychczasowych wymagań UODO