Nastąpiła aktualizacja Portalu Biznesbezprzerwy.pl
Prosimy o przeładowanie strony w celu prawidłowego załadowania serwisu
Przeładuj stronę
Platforma wspierania bezpieczeństwa
i budowania odporności przedsiębiorstw
Filtr wyszukiwania
Szukaj w:
Filtrowanie szkoleń
Strefa Szkoleń i Doradztwa
Rodzaj szkolenia:
Kraj:
Miasto:
Termin:
od do

Brak wyników dla podanej frazy

Czy nie ma błędów we frazie?
Wpisz inne słowa kluczowe lub skorzystaj z kategorii zagadnień
VMS w świecie IoT
cyberbezpieczeństwo i odzyskiwanie danych
Rozwój Internetu Rzeczy sprawia, że do operatorów systemów zabezpieczeń dociera coraz więcej danych, które wymagają odfiltrowania. Producenci systemów zarządzania obrazem (Video Management Systems – VMS) intensywnie pracują nad tym, aby ich VMS nie tylko zbierał i analizował pozyskane dane, ale także zapewniał ochronę przed cyberatakami.

Profesjonalne oprogramowanie zarządzające obrazem jest kluczowym narzędziem w każdym systemie dozoru wizyjnego. VMS, łącząc dane dostarczone z różnych systemów i urządzeń, umożliwia firmom i operatorom systemów kompleksowy ogląd chronionej infrastruktury. Ostatnie lata przyniosły wiele zmian związanych zwłaszcza z fuzjami i przejęciami wśród głównych dostawców VMS, pojawiło się także wiele nowości technologicznych, szczególnie w kontekście Internetu Rzeczy (IoT) i Big Data.

IoT przyczynił się do wydzielenia w ramach VMS fragmentu rynku skupionego na integrowaniu różnych czujników i urządzeń systemów budynkowych, jako uzupełnienie tradycyjnych elementów systemów zabezpieczeń, z którymi współczesne platformy VMS już współpracują – podkreśla Mitchell Kane, prezes Vanderbilt Industries.

Licznym korzyściom zapewnianym przez IoT oraz Big Data towarzyszą również wyzwania. Coraz więcej komunikujących się ze sobą urządzeń oznacza proporcjonalnie więcej potencjalnych luk bezpieczeństwa. Aby dostosować się do tych zmian, producenci VMS udoskonalają swoje platformy charakteryzujące się lepszym przetwarzaniem i ochroną danych. Producenci są coraz bardziej świadomi potrzeby lepszej ochrony danych głównie, jeśli mowa o systemach zabezpieczeń, w które jest „wpisana” ochrona przed atakami DDoS.

Wybrana treść jest dostępna wyłącznie dla zarejestrowanych Użytkowników

Duża część materiałów publikowanych na Portalu - w tym poniższa pozycja - jest darmowa. Aby uzyskać do niej dostęp wystarczy się zarejestrować. Otrzymasz wówczas indywidualne konto Użytkownika, które umożliwi Ci korzystanie z bezpłatnych zasobów merytorycznych Portalu, a także - w przypadku płatnej części produktów - dokonywanie zakupów.
Wybierz rodzaj konta, którego funkcje najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom i korzystaj z Portalu Biznesbezprzerwy.pl bez ograniczeń!

Komentarze

    Nikt jeszcze nie ocenił ani nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!
Powiązane treści
BAZA WIEDZY
Autor: a&s Polska
Pracownik i jego kompetencje cyfrowe
Autor: a&s Polska
Problemy w ochronie z punktu widzenia klienta
Autor: a&s Polska
NUODO. Projekt polskiej ustawy i zmiany wobec dotychczasowych wymagań UODO