Nastąpiła aktualizacja Portalu Biznesbezprzerwy.pl
Prosimy o przeładowanie strony w celu prawidłowego załadowania serwisu
Przeładuj stronę
Platforma wspierania bezpieczeństwa
i budowania odporności przedsiębiorstw
Filtr wyszukiwania
Szukaj w:
Filtrowanie szkoleń
Strefa Szkoleń i Doradztwa
Rodzaj szkolenia:
Kraj:
Miasto:
Termin:
od do

Brak wyników dla podanej frazy

Czy nie ma błędów we frazie?
Wpisz inne słowa kluczowe lub skorzystaj z kategorii zagadnień
Planowanie ciągłości działania. Moda czy konieczność w niespokojnych czasach?
zarządzanie ryzykiem, utrzymanie ciągłości działania, bezpieczeństwo personalne i komunikacja
Co sprawia, że jedne przedsiębiorstwa przechodzą przez kryzysy i klęski żywiołowe niemal nietknięte, podczas gdy inne w tych samych warunkach walczą o przetrwanie?

Katastrofy się zdarzają. W ostatni weekend sierpnia 2011 r. huragan Irene uderzył we Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Silny wiatr był przyczyną wielu awarii sieci energetycznej, natomiast obfite deszcze i spiętrzone wody Oceanu Atlantyckiego spowodowały liczne podtopienia i lokalne powodzie, m.in. w Wirginii, Karolinie Północnej, Massachusetts i New Jersey. Straty dla całej gospodarki USA oszacowano na 10 mld dolarów. Wśród wielu firm poszkodowanych przez żywioły były elektrownie, lotniska i transport publiczny, a także zakłady przemysłowe i wiele mniejszych firm.

Ponad dwa tysiące osób zatrudnionych w siedzibie głównej Johnson & Johnson’s utraciło dostęp do biura po tym, jak woda odcięła drogi dojazdowe. GlaxoSmithKline zamknęło podtopioną fabrykę. Awarie zasilania przyczyniły się do zamknięcia biur Teva Pharmaceuticals, Bayer HealthCare oraz Cephalon Inc. Nietrudno wyobrazić sobie zamieszanie wywołane przez huragan w tych firmach. Część z nich odpowiedziała na zdarzenia w sposób reaktywny, dostosowując działalność do zmieniających się warunków. Były jednak wśród nich również takie, które Irene potraktowały jako trochę gorszą pogodę.

Jaką wartość dla firmy farmaceutycznej, jej klientów i organów nadzoru może mieć wdrożenie planów i systemu zarządzania ciągłością działania? Czy wdrożenia takich planów muszą być długotrwałe i kosztowne?

Wybrana treść jest dostępna wyłącznie dla zarejestrowanych Użytkowników

Duża część materiałów publikowanych na Portalu - w tym poniższa pozycja - jest darmowa. Aby uzyskać do niej dostęp wystarczy się zarejestrować. Otrzymasz wówczas indywidualne konto Użytkownika, które umożliwi Ci korzystanie z bezpłatnych zasobów merytorycznych Portalu, a także - w przypadku płatnej części produktów - dokonywanie zakupów.
Wybierz rodzaj konta, którego funkcje najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom i korzystaj z Portalu Biznesbezprzerwy.pl bez ograniczeń!

Komentarze

    Nikt jeszcze nie ocenił ani nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!
Powiązane treści
BAZA WIEDZY
Autor: a&s Polska
Pracownik i jego kompetencje cyfrowe
Autor: a&s Polska
Problemy w ochronie z punktu widzenia klienta
Autor: a&s Polska
NUODO. Projekt polskiej ustawy i zmiany wobec dotychczasowych wymagań UODO