Nastąpiła aktualizacja Portalu Biznesbezprzerwy.pl
Prosimy o przeładowanie strony w celu prawidłowego załadowania serwisu
Przeładuj stronę
Platforma wspierania bezpieczeństwa
i budowania odporności przedsiębiorstw
Filtr wyszukiwania
Szukaj w:
Filtrowanie szkoleń
Strefa Szkoleń i Doradztwa
Rodzaj szkolenia:
Kraj:
Miasto:
Termin:
od do

Brak wyników dla podanej frazy

Czy nie ma błędów we frazie?
Wpisz inne słowa kluczowe lub skorzystaj z kategorii zagadnień
Polskie firmy za granicą. Kosztowny grzech zaniechania
przywództwo, strategia, wartość
Cieszą informacje o polskich firmach, które biznesową aktywność przenoszą do innych krajów, często odległych prawnie i kulturowo od standardów europejskich. Inwestują tam dziesiątki, a nawet setki milionów złotych, często zapominając jednak o podstawowych zasadach zapewnienia choćby minimalnego bezpieczeństwa własnej działalności.

Za przykład może posłużyć firma, która duże środki zainwestowała na Wschodzie, a po kilku latach wycofała się z inwestycji, tracąc know-how, które zostało skradzione wraz z dokumentacją i rynkiem zbytu. Kolejny przykład – nie tak dawny – to pucz w Turcji… Czy polskie firmy świadczące w tym kraju swoje usługi były przygotowane na taki rozwój sytuacji?

Prewencja zawsze kosztuje mniej niż reagowanie po fakcie, i o tym należy pamiętać.

Na co w aspekcie bezpieczeństwa biznesu powinny zwracać uwagę firmy planujące ekspansję na rynki zagraniczne?

Należy pamiętać o podstawowych zasadach postępowania.

Tych kilka punktów z wielkiego katalogu należy przygotować, zanim firma ruszy na podbój rynków zagranicznych. Oczywiście można je bagatelizować, wierząc, że w przypadku kłopotów pomoże ambasada… i modlitwa.

Z własnego doświadczenia mogę jednak powiedzieć, że nie ma nic bardziej mylnego i kosztownego, jak wiara w szczęście (założenie, że „mnie się nic nie stanie”) oraz pomoc dyplomatyczna. Ponadto koszty „gaszenia pożaru” są gigantyczne i zazwyczaj doprowadzają firmę do upadku.

Warto również pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania. Bez względu na to, gdzie zostaną zainwestowane fundusze, nawet jeśli w powszechnej opinii dane miejsce jest bezpieczne, pod żadnym pozorem nie wolno rezygnować z tworzenia równoległego systemu bezpieczeństwa.

Wybrana treść jest dostępna wyłącznie dla zarejestrowanych Użytkowników

Duża część materiałów publikowanych na Portalu - w tym poniższa pozycja - jest darmowa. Aby uzyskać do niej dostęp wystarczy się zarejestrować. Otrzymasz wówczas indywidualne konto Użytkownika, które umożliwi Ci korzystanie z bezpłatnych zasobów merytorycznych Portalu, a także - w przypadku płatnej części produktów - dokonywanie zakupów.
Wybierz rodzaj konta, którego funkcje najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom i korzystaj z Portalu Biznesbezprzerwy.pl bez ograniczeń!

Komentarze

    Nikt jeszcze nie ocenił ani nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!
Powiązane treści
BAZA WIEDZY
Autor: a&s Polska
Pracownik i jego kompetencje cyfrowe
Autor: a&s Polska
Problemy w ochronie z punktu widzenia klienta
Autor: a&s Polska
NUODO. Projekt polskiej ustawy i zmiany wobec dotychczasowych wymagań UODO