Nastąpiła aktualizacja Portalu Biznesbezprzerwy.pl
Prosimy o przeładowanie strony w celu prawidłowego załadowania serwisu
Przeładuj stronę
Platforma wspierania bezpieczeństwa
i budowania odporności przedsiębiorstw
Filtr wyszukiwania
Szukaj w:
Filtrowanie szkoleń
Strefa Szkoleń i Doradztwa
Rodzaj szkolenia:
Kraj:
Miasto:
Termin:
od do

Brak wyników dla podanej frazy

Czy nie ma błędów we frazie?
Wpisz inne słowa kluczowe lub skorzystaj z kategorii zagadnień
Analiza krytycznych systemów w Smart City
przywództwo, strategia, wartość, bezpieczeństwo i rola informacji
Przy omawianiu koncepcji działania miasta typu smart city szczególną uwagę należy zwrócić na jego krytyczne systemy składowe. Integracja systemów zarządzania miastem przyszłości stwarza nowe zagrożenia, co może przełożyć się na bezpieczeństwo całego miasta.

Problematyka bezpieczeństwa była jednym z podstawowych zagadnień, jakimi zajmował się człowiek. Od umiejętności szacowania ryzyka i oceny bezpieczeństwa zależało jego życie. Wraz z rozwojem społeczności pojawiały się nowe zagrożenia, które należało uwzględniać. Zaczęto stosować metody naukowe, by ocenić, czy dane rozwiązanie jest bezpieczne, czy też nie. Współcześnie działające systemy są bardzo złożone, połączone ze sobą, tworzą skomplikowane sieci powiązań i pracują w stanach okołochaotycznych. Świat jest pełen zagrożeń zarówno ze względu na ograniczenia stosowanej techniki, jak i na fakt, iż ludzie nie zawsze działają dla wspólnego dobra. Dlatego współczesne systemy bezpieczeństwa już na etapie projektowania powinny uwzględniać wszystkie potencjalne zagrożenia.

W związku z tym można zaobserwować rozwój różnych metod ich analizy. Nie zawsze jednak możliwe jest dokładne liczbowe określenie zagrożeń czy ich efektów. Dlatego coraz częściej sięga się po metody heurystyczne, które nie są próbą wtłoczenia wszystkiego w sztywne ramy, a raczej tworzą zbiór wskazań dla użytkownika, na co powinien zwrócić szczególną uwagę. Jest to dla inżynierów stosunkowo nowe podejście. Pojawiło się, gdy stopień złożoności urządzeń doszedł do takiego punktu, że dokonanie oceny problemów wyłącznie w sposób obliczeniowy było trudne lub wręcz niemożliwe.

Wybrana treść jest dostępna wyłącznie dla zarejestrowanych Użytkowników

Duża część materiałów publikowanych na Portalu - w tym poniższa pozycja - jest darmowa. Aby uzyskać do niej dostęp wystarczy się zarejestrować. Otrzymasz wówczas indywidualne konto Użytkownika, które umożliwi Ci korzystanie z bezpłatnych zasobów merytorycznych Portalu, a także - w przypadku płatnej części produktów - dokonywanie zakupów.
Wybierz rodzaj konta, którego funkcje najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom i korzystaj z Portalu Biznesbezprzerwy.pl bez ograniczeń!

Komentarze

    Nikt jeszcze nie ocenił ani nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!
Powiązane treści
BAZA WIEDZY
Autor: a&s Polska
Pracownik i jego kompetencje cyfrowe
Autor: a&s Polska
Problemy w ochronie z punktu widzenia klienta
Autor: a&s Polska
NUODO. Projekt polskiej ustawy i zmiany wobec dotychczasowych wymagań UODO